A Zempléni túra képei

OLYMPUS-DIGITAL-CAMERA

Az iskolánk felső tagozatos tanulói a Zempléni-hegységben túráztak. A kiránduláson 45 fő diák és 4 fő pedagógus  kísérő vett részt.

Az úticél Sátoraljaújhely és környéke volt, melyet bérelt autóbusszal közelítettünk meg.

Először a Mikóháza melletti Parlagi sas tanösvényt jártuk be Branár Róbert vezető segítségével. A 35 millió forintos pályázati forrásból kialakított tanösvény szép állomásokkal (pincesor, Polyán birtok, Szakadék forrás, Debre forrás, tó) rendelkezik, útközben gyönyörködtünk a lombhullató és tűlevelű erdők változatos világában, az óriási hangyabolyokban, a csapadék eróziós tevékenysége következtében kialakított szurdokvölgyekben.

Szintén Mikóháza közelében a Haris tanösvény faszerkezetű nagy madárleséről figyeltük a Hegyköz élővilágát.

Délután a Sátoraljaújhely melletti Magas-hegyen (514 m) található kilátót közelítettük meg meredek túraútvonalakon. A gyaloglás fárasztó volt, de a kilátás pazar: Zempléni csúcsok (Szár-hegy, Várhegy stb.); környező települések (Rudabányácska, Sátoraljaújhely); a magyar-szlovák határátkelőhely), a határon túli elcsatolt felvidéki tájak.

A körülbelül 15 km-es túra fárasztó volt, de tele szép élményekkel.